لیبل فرش در صنایع فرش و کفپوش نقش حائز اهمیتی دارد و با اسامی دیگری نظیر برچسب فرش، مارک فرش، اتیکت فرش، لیبل حرارتی، لیبل پارچه‌ای و لیبل اتویی نیز شناخته می‌شود. لیبل فرش كه از متريال پارچه‌ای توليد می‌شود، در واقع مانند شناسنامه فرش می‌باشد که اطلاعات ارائه شده در آن در خرید و شناس​​​​​​​ایی کیفیت فرش بسیار کاربردی است و در صورت مخدوش شدن آن از اصالت و ارزش فرش کاسته می‌شود.
از جمله اطلاعاتی که معمولا روی لیبل فرش ذکر می‌شود می‌توان به نام کارخانه تولیدکننده، نوع الیاف مصرفی، ابعاد، تعداد رنگ، بارکد، جنس نخ، تراکم شانه و پود و گره در هر متر مربع و علائم استانداردهای مربوطه اشاره کرد.
بطور كلی ليبل‌ فرش در دو نوع چسب‌دار (خودچسب و حرارتی) و بدون چسب (دوختنی) توليد
می‌شود. یکی از پرکاربردترین لیبل‌ها جهت استفاده به عنوان لیبل فرش، لیبل حرارتی یا اتویی است که با استفاده از حرارت اتو به فرش چسبانده می‌شود. این لیبل‌ها باید به نحوی تولید شوند که هنگام حرارت‌دهی به کیفیت چاپ و رنگ لیبل و بافت فرش آسیبی وارد نشود.
مجموعه آريان‌تکس لیبل فرش (اتیکت فرش) را در انواع، ابعاد، جنس‌ها و طرح‌های مختلف ارائه می‌کند. 
یکی از انواع زیبا و شکیل لیبل فرش که در این مجموعه عرضه می‌شود، لیبل طلاکوب فرش است که معمولا برای فرش‌های لوکس و گرانبها استفاده می‌شود. لیبل‌های تولیدشده در این مجموعه علاوه بر قدرت چسبندگی بالا، در مقابل حرارت و شوینده‌های مختلف مقاوم بوده و در گذر زمان از کیفیت آن‌ها کاسته نمی‌شود.​​​

لیبل فرش و صنایع کفپوش